Pula e-biletów na ten film została wyczerpana.

Wysłuchaj + #hejt

Listen + #bullyingstory

W jaki sposób mamy rozmawiać z dziećmi o przemocy, zarówno z tymi, które jej doświadczają, jak i tymi, które ją powodują. Dwa filmy w naszym bloku pokazują, jak czują się dzieci, które są inne.

Zaloguj się i pobierz bezpłatny e-bilet. E-bilet dostępny od premiery filmu. Dowiedz się więcej.

Blok OKI DOKI: Stop hejt

(od 9 lat) 

W jaki sposób mamy rozmawiać z dziećmi o przemocy, zarówno z tymi, które jej doświadczają, jak i tymi, które ją powodują. Dwa filmy w naszym bloku pokazują, jak czują się dzieci, które są inne. Gdzie szukają pomocy, kiedy są szykanowane w szkole lub przez internet? Filmy będą podstawą do wspólnej rozmowy z dziećmi o emocjach każdej ze stron oraz o tym, jak ważny jest szacunek dla drugiego człowieka. Filmy prezentowane są w zestawie: „Wysłuchaj” i „#hejt”.

"Wysłuchaj" ("Listen")

reżyseria: Astrid Bussink, Niderlandy / 2017, 15 min.

zdjęcia: Sander Roeleveld, produkcja: Hasse van Nunen, Renko Douze / Een van de jongens

festiwale i nagrody: 2017 – IDFA Amsterdam: Special Jury Award for Children’s Documentary

Życie może czasami wydawać się przytłaczające, szczególnie gdy dorastasz. I nie zawsze jest łatwo porozmawiać z rodzicami lub przyjaciółmi o swoich problemach. W Holandii funkcjonuje tzw. Dziecięca Linia Pomocy, do której można zadzwonić i opowiedzieć o swoich problemach. Każdego dnia ktoś przyjmuje telefony od dzieci, które chcą, aby z nimi porozmawiać.

"#hejt" ("#bullyingstory")

reżyseria: Eef Hilgers, Niderlandy / 2018, 15 min.

produkcja: Nienke Korthof, Willem Baptist / Tangerine Tree

festiwale i nagrody: 2019 – MFF Berlin, 2018 – IDFA Amsterdam

Przezywanie, kopanie, nękanie na Facebooku i Instagramie – tak wygląda rzeczywistość wielu dzieci. Każdy dzień w szkole jest koszmarem, nawet w domu nie mogą poczuć się bezpiecznie ponieważ nienawiść w social mediach nie zasypia. Rosalie próbuje szukać pomocy i to właśnie w internecie ją znajduje, rozmawiając z innymi dzieciakami, które przeżyły podobne historie. Cały film rozgrywa się w czterech ścianach sypialni Rosalie. Czy ona stopniowo zacznie znów czuć się bezpiecznie?

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

Spotkanie


  • czas trwania:
    30 min.
  • kraj/rok:
    Niderlandy / 2017 ("Wysłuchaj"), 2018 ("#hejt")
  • reżyseria:
    Astrid Bussink ("Wysłuchaj"), Eef Hilgers ("#hejt")
  • produkcja:
    Nienke Korthof, Willem Baptist / Tangerine Tree ("#hejt"), Hasse van Nunen, Renko Douze / Een van de jongens ("Wysłuchaj")