Pula e-biletów na ten film została wyczerpana.

Igrzyska pamięci

Memory Games

Film przedstawia ekscytujący wgląd w życie czterech mistrzów zapamiętywania z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Mongolii, którzy walczą w konkursie o tytuł World Memory Champion.

Zaloguj się i pobierz bezpłatny e-bilet. E-bilet dostępny od premiery filmu. Dowiedz się więcej.

Pamięć jest nieodzownym elementem naszego życia. Przenika każdy jego aspekt. Bez pamięci nie istniejemy, jesteśmy nikim, bo pamięć czyni nas ludźmi. Film przedstawia ekscytujący wgląd w życie czterech mistrzów zapamiętywania z USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec i Mongolii, którzy walczą w konkursie o tytuł World Memory Champion.

Obserwujemy, jak trenują, godzinami budując w głowie niesamowite struktury pamięci poparte obrazami. W ten sposób udaje im się dokonać wyczynów, które wydają się niemożliwe. Potrafią w 22 sekundy zapamiętać ułożenie talii kart, w 15 minut ponad 150 twarzy, w 5 minut 700 liczb binarnych. Poprzez animacje film pokazuje, w jaki sposób ci geniusze wykorzystują unikalne techniki wizualizacji, aby zapamiętać niesamowitą liczbę danych. Niemożliwe na naszych oczach staje się rzeczywistością.

DŁUŻSZY OPIS
KRÓTSZY OPIS

Spotkanie


 • czas trwania:
  87 min.
 • kraj/rok:
  USA, Niemcy / 2018
 • reżyseria:
  Janet Tobias, Claus Wehlisch
 • zdjęcia:
  Zac Nicholson
 • produkcja:
  Heino Deckert, Janet Tobias, Rogger Lopez, Tina Börner, Zsofi Lili Kovacs / ma.ja.de. Filmproduktions, Sierra Tango Productions
 • wybrane festiwale i nagrody :
  2019 – DOC NYC Nowy Jork