CZWARTEK NA MILLENNIUM DOCS AGAINST GRAVITY ONLINE!

Dziś będziemy mieli okazję uczestniczyć na żywo w spotkaniu z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim podczas rozmowy wokół filmu „Księgarnie Nowego Jorku", usłyszymy reżyserskie zapowiedzi filmów „Andriej Tarkowski. W świątynii kina" oraz „Jaskinia", a także obejrzymy transmisję Q&A z reżyserką po filmie „Blizny"!

 

12:00: Zapowiedź reżysera, Andrieja A. Tarkowskiego przed filmem „Andriej Tarkowski. W świątynii kina" („Andrey Tarkovsky. A Cinema Prayer") tylko w naszym wydarzeniu! 

Kultowy rosyjski reżyser Andriej Tarkowski pozostawił po sobie osiem filmów uważanych za arcydzieła światowego kina. Zainteresowanie jego spuścizną rośnie wśród kolejnego pokolenia widzów, którzy chcą lepiej zrozumieć przekaz tych wyjątkowych filmów. Ta dokumentalna opowieść o życiu i twórczości Tarkowskiego przez wyszła spod ręki jego syna. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Andriej-Tarkowski.-W-swiatyni

14:00: Reżyserska zapowiedź filmu „Jaskinia" („The Cave") reż. Feras Fayyad. Tylko na naszym wydarzeniu!

Dla wykończonych wojną domową Syryjczyków, nadzieja i pomoc czekają pod ziemią, w szpitalu znanym jako Jaskinia. Pediatrka i szefowa szpitala Dr. Amani Ballour wraz ze współpracowniczkami, pielęgniarką Samaher i Dr. Alaą, postanowiły pracować ramię w ramię z mężczyznami, w sposób nie do przyjęcia w opresyjnym, patriarchalnym społeczeństwie na powierzchni.  

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Jaskinia

18:00: Spotkanie na żywo z pisarzem Zygmuntem Miłoszewskim prowadzone przez  Annę Karczewską wokół filmu „Księgarnie Nowego Jorku" („The Booksellers") reż. D.W. Young, na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Filmowa uczta dla miłośników książek i Nowego Jorku. To zrealizowana z amerykańską lekkością opowieść o legendarnych księgarniach (ze Strandem na czele), antykwariatach, targach rzadkich książek, najbardziej zapalonych kolekcjonerach, szalonych aukcjach w Sotheby’s, prywatnych kolekcjach i bibliotekach skrytych w domach bogaczy owładniętych miłością do starodruków.  

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Ksiegarnie-Nowego

20:00: Transmisja nagranego podczas festiwalu Q&A z reżyserką, Agnieszką Zwiefką po filmie „Blizny" („Scars") na naszym Facebooku oraz w wydarzeniu! 

Vetrichelvi miała zaledwie 17 lat, gdy wstąpiła do terrorystycznej organizacji Tamilskich Tygrysów. Podczas wieloletniej wojny domowej na Sri Lance straciła rękę i oko. Stała się znana jako radykalna ideolożka ruchu i poetka. Teraz wyrusza w podróż, by odnaleźć swoje dawne towarzyszki broni i napisać książkę o kobietach walczących w Tamilskich Tygrysach. 

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Blizny

FILMY DNIA

 

„Bezlitosny Mike Wallace" („Mike Wallace is Here") reż. Avi Belkin

Mike Wallace przepytał cały korowód prominentnych postaci, w tym Kirka Douglasa, Salvadora Dalego, Orianę Fallaci, Ajatollaha Chomeiniego, Donalda Trumpa i Władimira Putina.W filmie Aviego Belkina można zobaczyć fragmenty jego najważniejszych wywiadów. Szybko zmontowane, często wyświetlane na podzielonym ekranie, układają się w imponujące portfolio Wallace’a.

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Bezlitosny-Mike

„Tajemnice Showgirls" („You Don't Nomi") reż. Jeffrey McHale

Czy „Showgirls” to najgorszy film w historii czy przypadkowe arcydzieło? Kultowy film Paula Verhoevena nie przestaje prowokować. W 1995 roku grono krytyków uznało jego film o stripteaserkach w Las Vegas za najgorszy w historii kina, a reżyser odebrał osobiście „nagrodę” z tej okazji. Co się zmieniło od tamtego czasu?

ZOBACZ FILM ONLINE: https://mdag.pl/17/pl/ogladaj-online/movie-vod/Tajemnice-Showgirls